Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki


  5 mln. złotych na kanalizację w Michałowie Reginowie  
 


8 września podpisałem podpisałem umowę na dofinansowanie budowy kanalizacji w Michałowie Reginowie

 więcej

 

  Remonty placówek oświatowych  
 


Dnia 18 września 2014 r. odbyły się odbiory w placówkach oświatowych w Gminie Wieliszew. Przy odbiorach byli obecni wykonawca, inspektor i dyrektorzy poszczególnych placówek. Towarzyszyli im również Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Marcin Fabisiak oraz radni Jan Sołtys, Artur Miętek i Grzegorz Bieńkowski. Nadzór nad odbiorem pełnił pracownik gminy Sebastian Szala.


 więcej

 

  Umowa na sprzęt komputerowy.  
 


W dniu 18.09.2014 r. podpisałem umowę na dostawę sprzętu komputerowego.

 więcej

 

  Otwarcie sali koncertowej w Wieliszewie  
 


W sobotni, ciepły wieczór do Sali Koncertowej przybyło wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. minister Bożena Żelazowska, poseł Zenon Durka, Starosta Legionowski Robert Wróbel, radni i sołtysi z Gminy Wieliszew. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Alicja Klenczon-Corona, wdowa po Krzysztofie, która wraz ze mną odsłoniła w foyer tablicę poświęconą patronowi sali.

 więcej

 

  Życzenia 200 lat dla Pana Józefa Wrzesińskiego  
 


Dnia 12 września 2014 r. odbyła się niecodzienna uroczystość. W kościele parafialnym p.w. Jana Marii Vinney'a ksiądz Probosz Krzysztof Krupa odprawił mszę z okazji setnych urodzin Pana Józefa Wrzesińskiego. Czcigodny Jubilat to mieszkaniec Skrzeszewa, który urodził się 12 września 1914 r. 


 więcej

 

  Mój Zastępca  
 


1 marca powołałem swojego zastępcę. Jest nim doświadczony samorządowiec Zenon Popławski

 więcej

 

  Zwycięstwo w II turze.  
 


W II turze wyborów uzyskałem 1953 głosy dające mi zwycięstwo. Dziękuję wszystkim za pomoc i za głosy! Bez was ten sukces nie byłby możliwy.

 więcej

 

  Zaproszenie na wybory i podsumowanie kampanii  
 


Szanowni Państwo,

dzisiaj dobiega końca kampania mająca na celu umożliwienie Państwu dokonanie świadomego wyboru Wójta Gminy Wieliszew. W pierwszym etapie zaprezentowałem Państwu swój program równomiernego rozwoju, u podstawy którego umieściłem hasło „Blisko Ludzi”.

 więcej

 

  Więcej SKM-ek nie tylko na wybory.  
 


Zgodnie z moimi zapowiedziami, już niedługo Mieszkańcy naszej gminy będą mogli częściej korzystać z SKMki ze stacji w Wieliszewie i Michałowie Reginowie.

 więcej

 

  Na żywo w radio Hobby  
 


Otrzymałem od Radio Hobby zaproszenie na debatę kandydatów na wójta naszej gminy. Mój kontrkandydat nie zgodził się na udział w programie... jednak ja zostanę przepytany. Zapraszam w czwartek 2.12 o godzinie 16.00

 więcej

 

  Porozumienie ponad podziałami  
 


Rzecz niemożliwa w skali kraju dzięki mnie w Gminie Wieliszew stała się faktem. Uzyskałem szerokie poparcie  Platformy Obywatelskiej,  Prawa i Sprawiedliwości oraz środowisk związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym.

 więcej

 

  Wyniki I tury głosowania  
 


Za nami I tura głosowania w wyborach samorządowych. Mimo spodziewanego łatwego zwycięstwa mój główny konkurent Edward Trojanowski musi spotkać się ze mną raz jeszcze...5 grudnia.

 więcej

 

  Pozytywne podsumowanie kampanii  
 


Podsumowanie kampanii w wydaniu komitetów: Wyborców Pawła Kownackiego i popierającego go Komitetu Gmina to Ludzie było takie, jak cała ich kampania: pozytywne, dynamiczne, pełne dobrych pomysłów i wolne od pustych deklaracji.

 więcej

 

  Konsultacje społeczne w sprawie komunikacji  
 


W niedziele 7.11 wspólnie z rzecznikiem ZTM Igorem Krajnowem rozpocząłem konsultacje społeczne odnośnie komunikacji lokalnej L-9 i L-10.

 więcej

 

  Ratujmy Jezioro Wieliszewskiej  
 


Organizacje, instytucje, stowarzyszenia, społeczni działacze lokalni (w tym moja skromna osoba) oraz firmy podjęły działania na rzecz ratowania Jeziora Wieliszewskiego.

 więcej

 

  Stypendia eMki zostały rozdane  
 


We wtorek, 26 października, o godz. 18, na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wieliszew odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Stowarzyszenia Młodzi dla Rozwoju eMka. W tym roku Komisja Stypendialna przyznała również wyróżnienia.

 więcej

 

  Na Orliku o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego  
 


Na skrzeszewskim Orliku 6 drużyn piłkarskich rozegrało pierwszy w Gminie Wieliszew Turniej o Puchar Starosty Legionowskiego.

 więcej

 

  ZTM w końcu w Wieliszewie  
 


Kolejny punkt mojego programu został zrealizowany. W dniu 7 września br. Dyrektor ZTM Leszek Ruta podpisał umowę na świadczenie przez PKS Warszawa usług komunikacyjnych na terenie gminy Wieliszew w ramach systemu ZTM. Myślę, że mogę powiedzieć iż mam w tym swój udział... kiedyś o tym opowiem.

 więcej

 

  Umową na rekordowe dofinansowanie powiatu podpisana.  
 


W centrum kongresowym Warszawianka została dziś podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1802W w Gminie Serock”.

 więcej

 

  Autobusy ZTM do WIeliszewa  
 


Zgodnie z moimi zapowiedziami lada tydzień w Wieliszewie rozpocznie się rewolucja komunikacyjna.

 więcej

 

  Pomóżmy Gminie Wilków  
 


Wszystko wskazuje, że udało się nam uniknąć katastrofy powodzi. Jednak jak wszyscy wiemy są takie miejsca w naszym kraju, gdzie ludzie pozbawieni zostali dobytku całego życia. Jednym z takich miejsc jest Gmina Wilków w województwie lubelskim, gdzie woda zalała prawie 90% powierzchni gminy.

 więcej

 

  Święto Strażaka w Gminie Wieliszew  
 


Strażacy pełniący służbę w naszej Gminie obchodzili swoje święto 4 maja, na św. Floriana, ale główne uroczystości odbyły się w sobotę, 15 maja, w Skrzeszewie.

 więcej

 

  Pociąg do Warszawy  
 


W niedzielę, 16 maja Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił połączenia kolejowe na trasie Wieliszew – Warszawa Gdańska

 więcej

 

  Księga kondolencyjna w urzędach w Wieliszewie i Legionowie  
 


Od poniedziałku od godziny 10.00 w holu budynku urzędu gminy w Wieliszewie oraz w ratuszu w Legionowie wyłożone zostaną księgi kondolencyjne, do których mogą się wpisać wszyscy chcący złożyć hołd ofiarom tragicznej katastrofy samolotu prezydenckiego.

 więcej

 

  Trzy nowe karetki  
 


Od środy legionowskie pogotowie ratunkowe dysponuje nowymi karetkami, które będą ratowały życie mieszkańcom Powiatu.

 więcej

 

  Szansa na pociąg do Wieliszewa  
 


Jest szansa na pociągi SKM, które dojeżdżałyby do stacji w Wieliszewie.

 więcej

 

  Nasz Talent już w sobotę  
 


Koncert "Nasz Talent" już w sobotę. Rozlosowana została kolejność występów naszych artystów. Głosuj na artystów i wygraj nagrody. 

 więcej

 

  Święto Niepodległości w Gminie Wieliszew  
 


W Gminie Wieliszew tegoroczne obchody Święta Niepodległości były obchodzone podczas oficjalnych uroczystości, wydarzeń kulturalnych oraz zabaw dla dzieci i młodzieży.

 więcej

 

  Urodziny Polski  
 


Wójt Gminy Wieliszew i stowarzyszenie eMka zapraszają dzieci, młodzież i rodziców 11 listopada na stadion w Wieliszewie. Po 13.30 razem uczcimy urodziny Polski poprzez wypuszczenie około 200 baloników.

 więcej

 

  DJ Paweł w Radio eMka  
 


Nadszedł czas na zmiany! Na nowe Radio eMka! Zapraszam do słuchania Radia w tym m.in prowadzonych przeze mnie audycji - Listwa przebojów i Szpak Marceli Dziwi się światu...

 więcej

 

  Ratujmy Jezioro Wieliszewskie.  
 


Jezioro Wieliszewskie to pozostałość po dawnym nieuregulowanym biegu rzeki Narew, jest typowym przykładem odciętego starorzecza co bardzo dobrze widać na zdjęciach satelitarnych map. Po zbudowaniu zapory i uregulowaniu brzegów teren ten zostały w krajobrazie jako przecudne jeziorka

 więcej

 

  Jak Mateusz został ratownikiem...  
 


W poniedziałek, 19 października, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Komornicy (dawne TGW Dębe) rozpoczęło się szkolenie kwalifikowanej pomocy medycznej, w którym bierze udział 20 mieszkańców Gminy Wieliszew - przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

 więcej

 

  Rozdane stypendia eMki  
 


Grupa 19 uczniów w ciągu najbliższych 10 miesięcy będzie korzystała ze stypendiów ufundowanych przez wieliszewskie Stowarzyszenie „Młodzi dla Rozwoju eMka”.

 więcej

 

  Z ziemi polskiej do Vitorchiano  
 


W dniach 11-13 października czteroosobowa delegacja z gminy Jabłonna przebywała w włoskiej Gminie Vitorchiano. Po podpisaniu umowy o wzajemnej współpracy Vitorchiano stało się pierwszą gminą partnerską Gminy Jabłonna!

 więcej

 

  Pępek Europy  
 


Do wyborów coraz bliżej a jesteśmy ostrzegani informacjami o przewidywanej niskiej frekwencji. Stąd pomysł na akcję profrekwencyjną "Pępek Europy", która ma na celu uświadomienie wyborcom jak wiele od nich zależy.

 więcej

 

  Poparcie Marszałka Sejmu dla Jana Grabca  
 


Podczas uroczystości 3-majowych marszałek sejmu Bronisław Komorowski udzielił poparcia Janowi Grabcowi w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 więcej

 

  Narodziny mojego syna Marka  
 


Trochę czasu minęło od mojego ostatniego newsa na stronie. Przepraszam za opuszczenie się w relacji z mojej działalności. Mam jednak na swoje usprawiedliwienie wydarzenie nietuzinkowe. 9 marca br. urodził się mój drugi syn - Marek.

 więcej

 

  Jan Grabiec Starosta Powiatu kandydatem do Europarlamentu.  
 


Każdy to przyzna, że nowa kadencja samorządu powiatowego to diametralna zmiana na lepsze. Głównym sprawcą tej metamorfozy powiatu i najważniejszą twarzą tego procesu jest Jan Grabiec pełniący funkcję Starosty Powiatu Legionowskiego.

 więcej

 

  Nowe inicjatywy.  
 


W związku z szeregiem postulatów rozpoczynam wzmożone działania w kierunku realizacji następujących projektów.

 więcej

 

  Szkoła w Dębem przekazana Gminie Wieliszew  
 


Podczas XXVII sesji Rady Powiatu Legionowskiego zapadła decyzja o przekazaniu Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem pod zarząd Gminy Wieliszew.

 więcej

 

  Radio eMka nadaje  
 


Zapraszam Państwa do odwiedzin strony radia eMka.

 więcej

 

  Powiatowa Schetynówka  
 


Złożony przez Powiat wniosek o dofinansowanie  budowy drogi w Wólce Radzymińskiej z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych został rozpatrzony pozytywnie..

 więcej

 

  Radio eMka - aktywacja  
 


W piątek, 19 grudnia, o godz. 18.30, w sali widowiskowej Urzędu Gminy Wieliszew odbędzie się uroczysta inauguracja działalności Radia eMka. Impreza będzie miała artystyczne zacięcie – po oficjalnym rozpoczęciu nadawania sygnału przez wieliszewską rozgłośnię zebrani na uroczystości goście obejrzą film pt.: „Krwawy turnus” oraz wysłuchają koncertu kultowego zespołu „Inter City”.

 więcej

 

  Rozdanie stypendiów EMKI  
 


W piątek, 17 października zostały rozdane tegoroczne Stypendia eMKi. W tym roku Komisja nagrodziła 16 osób.

 więcej

 

  Obrady Komisji Stypendialnej  
 


W dniu 10 października odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej Lokalnego Funduszu Stypendialnego Eureka pod przewodnictwem Jacka Banaszka.
Komisja oceniała wnioski przygotowane wraz z listą rankingową przez przedstawiciela Zarządu Stowarzyszenia EMKA czyli przeze mnie.

 więcej

 

  Odebrano I odcinek drogi Zegrze - Dębe  
 


 więcej

 

  Koncert plenerowy w ruinach pałacu  
 


W imieniu swoim i Dyrektora Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusza Skrzydlewskiego mam zaszczyt Państwa zaprosić na koncert plenerowy kwartetu smyczkowego OPIUM.

 więcej

 

  Internetowe Radio EMKA  
 


Już niebawem w Wieliszewie rozpocznie nadawanie internetowe radio.

 więcej

 

  Zamiast leczyć - zapobiegaj!  
 


Ruszyła kolejna odsłona Samorządowego Programu Promocji Zdrowia, prowadzonego przez Powiat Legionowski. W tym roku oferta darmowych badań została rozszerzona.

 więcej

 

  Maturzyści z naszego powiatu najlepsi na Mazowszu  
 


Maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Legionowskiego okazali się najlepsi na całym Mazowszu.

 więcej

 

  Obchody 45-lecia Szkoły w Dębem i Zalewu Zegrzyńskiego  
 


W piątek, 6 czerwca, w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem jej absolwenci, nauczyciele i sympatycy świętowali 45-lecie powstania Jeziora Zegrzyńskiego, elektrowni wodnej Dębe oraz Technikum Gospodarki Wodnej. Jubileusz uczciło również Stowarzyszenie Absolwentów Szkoły w Dębem-TGW organizując, w sobotę, 7 czerwca, wraz z dyrekcją PZSP, czwarty Zjazd Absolwentów.

 więcej

 

  Stowarzyszenie EMKA otrzymało dofinansowanie stypendiów  
 


Zgodnie z decyzją Zarządu Fundacji Batorego Stowarzyszenie EMKA otrzymało dofinansowanie do prowadzonego przez siebie programu stypendialnego EUREKA.

 więcej

 

  Zjazd absolwentów Szkoły w Dębem  
 


W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły w Dębem -  TGW zapraszam wszystkich absolwentów na zjazd.     

 więcej

 

  Rekordowy akt  
 


Rekordowa cena za licytowany przedmiot. Rekordowy dochód z balu. Fantastyczna zabawa do białego rana. Nic dodać, nic ująć. Kolejna impreza charytatywna stowarzyszenia EMKA zakończyła się sukcesem

 więcej

 

  Otwarcie ul. Warszawskiej  
 


Drogą, która w naszym powiecie rodziła wiele emocji była ul. Chotomowska. Można powiedzieć, iż była gdyż właśnie zakończono przebudowę tej drogi.

 więcej

 

  Lekcja tolerancji  
 


Wieliszew koło Warszawy dla większości mieszkańców stolicy kojarzy się z bliskością zalewu, koncertami na plaży: szanty, punk, reggae a wielu usłyszało o Wieliszewie z okazji workcampu kiedy to młodzież z całego świata wraz z młodzieżą lokalną porządkowała teren nad zalewem a całkiem ostatnio o Wieliszewie głośno było przy okazji prezentacji miejscowości kandydujących do bazy dla drużyn w czasie Euro 2012.

 więcej

 

  Otwarcie 1. odcinka Chotomowskiej  
 


Razem można więcej. Ta oczywista mądrość sprawdza się bezbłędnie we współpracy samorządów różnego szczebla. Dzięki współpracy Starosty Jana Grabca, wójt Jabłonny Olgi Muniak i wójta Wieliszewa Waldemara Kownackiego przebudowa tzw. chotomowskiej stała się faktem.

 więcej

 

  W poszukiwaniu zagionionej historii  
 


Stowarzyszenie „Młodzi dla Rozwoju – EMKA” (któremu prezesuje) wraz z partnerami (Gminą Wieliszew, Gminą Jabłonną, Stowarzyszeniem Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego) złożyło do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w ramach rządowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wniosek o dofinansowanie projektu „W poszukiwaniu zaginionej historii”.
Projekt został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 12 tyś. zł.

 więcej

 

  Jesienny spacer mojej rodziny.  
 


Chciałbym się pochwalić kilkoma ujęciami z rodzinnego spaceru, a na zdjęciach mój syn Igor i moja żona Iza.

 więcej

 

  Równoważenie budżetu  
 


Zbliża się termin przedstawienia przez Zarząd projektu budżetu powiatu.

 więcej

 

  Wyniki wyborów 2007 r.  
 


Każdy z moich międzynarodowych znajomych miał prawo do nieznajomości detali dotyczących naszego kraju, ale przeważająca ich większość słyszała o bliźniakach. Myślę, że jednak taka forma promocji Polski nie najlepiej nam się przysłużyła. Stąd z taką ulgą przyjąłem wynik wyborów.  

 więcej

 

  Rozdanie stypendiów EMKI  
 


Już po raz 3 przyznane zostały stypendia Stowarzyszenia Młodzi dla rozwoju - EMKA.

 więcej

 

  Igor ma prawie 2 miesiące  
 


Mój syn, którym pochwaliłem się od razu po urodzeniu, już jutro tzn. 2 września skończy 7 miesięcy. Ale ten czas leci.

 więcej

 

  Środki zewnętrzne na Chotomowską  
 


Chotomowska to hasło elektryzujące naprawdę sporą część mieszkańców naszego powiatu. Jak już wspominałem wcześniej uruchomiony został pierwszy przetarg, a tu kolejna wiadomość, która daje nadzieje na szybką realizację tej ważnej drogi.

 więcej

 

  Oddaj krew w Chotomowie  
 


Jako honorowy krwiodawca zapraszam wszystkich w niedzielę 24 czerwca br. do Chotomowa gdzie odbędzie się akcja pobierania krwi na rzecz ofiar wypadków komunikacyjnych.

 więcej

 

  Chotomowska na Zarzadzie Powiatu  
 


W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Zarządu Powiatu podjęta została uchwała w sprawie ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie przebudowy drogi powiatowej 1820 - czyli znanej Chotomowskiej.

 więcej

 

  Jak przekuć problem w sukces?  
 


W kilka tygodni po sesji rady powiatu, na której ważyć się miały losy Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem, wiadomo już, że niedawna jubilatka nie tylko nie zniknie z oświatowej mapy powiatu ale stanie się placówką o znaczeniu regionalnym, nad którą mecenat obejmie Urząd Marszałkowski i największe firmy budowlane w kraju.

 więcej

 

  Szansa dla zespołu szkół w Dębem - Komornicy  
 


Najbardziej emocjonującym punktem sesji w dniu 28 lutego był zamiar likwidacji Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem. Okres od posiedzenia Zarządu Powiatu 21. lutego kiedy pojawił się projekt tej uchwały aż do sesji Rady Powiatu 28. lutego to okres wzmożonych  rozmów i poszukiwań  nowych  pomysłów na organizacji  szkoły.

 więcej

 

  Narodził się mój syn  
 


O 7.15 nasz powiat wzbogacił się o nowego mieszkańca. Moje dziecko, które według lekarzy miał być Malwinką okazał się Igorem.

 więcej

 

  Dofinansowanie Lokalnej Grupy Działania w ramach Leader+  
 


Zapewne wielu z Was pamięta moje wystąpienia podczas kampanii wyborczej, kiedy prezentowałem ideę Lokalnej Grupy Działania w ramach Programu Leader+. Właśnie w piątek otrzymałem dobrą wiadomość, iż projekt napisany przez Magdę Radzikowską i przeze mnie dostał wnioskowane dofinansowanie w wysokości ponad 450 tysięcy złotych.

 więcej

 

  Autobus nocny do Legionowa  
 


Nocna linia autobusowa do Legionowa uruchomiona zostanie jeszcze w tym półroczu. To efekt starań władz Powiatu i szefów gmin.

 więcej

 

  Uchwalony został budżet Powiatu Legionowskiego  
 


W dniu 25 stycznia odbyła się najważniejsza sesja powiatu, czyli sesja budżetowa. Na sesji zaprezentowany został budżet znacznie poprawiony przez obecny Zarząd Powiatu a więc i przeze mnie :). W porównaniu do budżetu, który pozostawił po sobie poprzedni Zarząd w obecnym postawiliśmy bardzo mocno na inwestycje co do tej pory było domeną gmin.

 więcej

 

  Pomysł na usprawnienie komunikacji  
 


Połączenie komunikacyjne z Warszawą to jeden z najistotniejszych problemów zarówno Wieliszewa jak i całego powiatu. Wielokilometrowe korki, droga komunikacja publiczna, do której niektóre miejscowości nie mają dostępu. Rozwiązaniem dla nabrzmiewającego problemu może okazać się komunikacja kolejowa połączona z rozwinięciem systemu park&ride.

 więcej

 

  Pierwsza sesja Rady Powiatu  
 


W dniu 27 listopada miał miejsce mój debiut. W tym dniu odbyła się sesja Rady Powiatu Legionowskiego.

 więcej

 

  Pierwsza interwencja  
 


Moją pierwszą interwencją było pismo do dotychczasowego Starosty Pani Doroty Sowińskiej-Kobelak o załatanie dziur w ulicy Warszawskiej w Olszewnicy Starej.

 więcej

 

  Diety radnych powiatowych  
 


Jednym z punktów kolejnej sesji Rady Powiatu (29.03) była dyskusja na temat wysokości diet radnych powiatowych.

 więcej

 

 

 

program wyborczy