Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Otwarcie sali koncertowej w WieliszewieKiedy goście zajęli miejsca, przywitała ich prowadząca wieczór Anna Jeremus-Lewandowska zapraszając do przecięcia wstęgi. W ten symboliczny sposób salę koncertową oddali do użytku: ja, wdowa po Krzysztofie Klenczonie Alicja Klenczon-Corona,  bracia stryjeczni Krzysztofa – Jerzy i Janusz Klenczon, prezes Stowarzyszenia Muzycznego Christopher w Gdyni Wiesław Wilczkowiak, Przewodniczący Rady Marcin Fabisiak, Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusz Skrzydlewski, tancerka zespołu „Promyki” Paulina Barabasz oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Krupa i ksiądz Paweł Białobrzeski, którzy poświęcili miejsce i odmówili krótką modlitwę.

Kolejnym punktem programu była prezentacja dźwiękowo-świetlna, która zaprezentowała możliwości techniczne sali. Zaraz po niej przywitałem przybyłych: Naszej małej gminie brakowało właśnie takiego miejsca, gdzie artyści będą mogli pokazywać swoje talenty i rozwijać się i pokazywać to, czego się nauczyli. Jeszcze półtora roku temu byliśmy na sali widowiskowej, teraz jest tu sala koncertowa dla prawdziwych artystów. (…) Wierzę, że Wieliszew dzięki tańcom, ale także dzięki kulturze szeroko pojętej, będzie stolicą kulturalną rejonu mazowieckiego. Już teraz zapewniam, że ta sala będzie żyła całym rokiem i już teraz zapraszam na liczne koncerty.

Następnie głos zabrała wdowa po Krzysztofie Klenczonie Alicja Klenczon-Corona, dziękując wójtowi i wszystkim mieszkańcom gminy za możliwość uczestniczenia w tej uroczystości. Odczytała także list Janusza Kondratowicza, autora wielu tekstów piosenek, do jej męża: „Drogi przyjacielu, dość długo nie pisałem do Ciebie, choć tu na ziemi działo się wiele, Twoje piosenki żyją i nic nie wskazuje na to, że zostaną przez któreś pokolenie zapomniane. Staram się, żebyś był, choćby przez swoją muzykę, obecny wśród nas, bo nie sposób zapomnieć muzyka z rozwichrzoną fryzurą, który chce zmienić świat na lepszy, bardziej sprawiedliwy i bardzo polski. (…) Krzysiu, ważne jest to, że człowiek odchodzi do innego bytu, ale jego twórczość pozostaje tu na ziemi.” Wśród gości znajdowała się żona Janusza Kondratowicza. Wzruszające wspomnienie podkreślili prowadzący, zapraszając twórców z gminy do wykorzystywania nowo otwartej przestrzeni do prezentacji.

Część artystyczną zapoczątkowała rodzina Gubałów z kilkuminutowym występem najstarszego ich członka, pana Ryszarda, honorowego obywatela Gminy. Pan Ryszard Gubała dał perkusyjny popis, wtórując synowi Pawłowi, synowej Elżbiecie i wnuczkowi Kacprowi i zapewniając rodzinie owację na stojąco. Zwieńczeniem, a jednocześnie główną atrakcją wieczoru był koncert Orkiestry Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego z solowym śpiewem operowym Anny Jeremus-Lewandowskiej. Dzięki wspaniałej muzyce i doskonałej akustyce, goście mogli poczuć się jak w najlepszych salach koncertowych na świecie.

Po koncercie goście zostali zaproszeni na poczęstunek i rozmowy w kuluarach.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy