Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel KownackiOsiągnięcia

 

 
 
 
     
 
 
     

 

Charytatywnie

Emka w czasie swojej ponad 4 letniej działalności szczególny akcent położyła na pomaganie innym. Dobrą zabawę emkowicze wykorzystują do przeprowadzania aukcji charytatywnych, z których dochód przeznaczony był za pierwszym razem na wyjazd dzieci ze świetlicy środowiskowej TPD Krubin do Torunia, a następnie na Lokalny Fundusz Stypendialny Eureka. Przeszło 6 lat temu moj przyjaciel Piotrek Świętochowski namówił mnie do oddania honorowo krwi, od tego czasu oddałem ponad 9 litrow najcenniejszego leku i namówiłem do oddania krwi wielu członków eMki.

 
 
 
     
     
 
 
     


Kontakty Międzynarodowe

Staram się wykorzystywać możliwości płynące z członkostwa w Unii Europejskiej. Stąd mój udział w projekcie "Partnerstwo w Widłach Trzech Rzek" w ramach, którego jestem koorydnatorem ds. współpracy ponadnarodowej. Miałem między innymi zaszczyt bycia sygnatariuszem umowy współpracy ponadnarodowej z partnerami z Niemiec, Włoch i Francji.
W czerwcu 2006 wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia z Niemiec Zeitpfeil przygotowałem spotkanie młodzieży w Niemiec, Polski, Francji, Portugalii i Niemiec podczas, którego młodzi ludzie wymieniali się poglądami na temat stereotypów, uprzedzen i swoich wizji życia w zjednoczonej Europie. Jestem koordynatorem współpracy międzynarodowej Gminy Wieliszew i autorem współpracy z włoską gminą Graffignano.

 
 
 
     
     


Workcamp

Wszystko zaczęło się od lektury pewnej gazety, w której opisano nietypowy sposób spędzania wakacji na tzw workcampach. Zaciekawiony artykułem zarezerwowałem miejsce na takim obozie pracy ochotniczej w Holandii. A tam 3-4 godziny pracy a reszta to intensywna nauka języka angielskiego w czasie codziennych zajęc w towarzystwie kilkunastu osób z różnych krajów.
Postanowiłem taki obóz zorganizować w Wieliszewie i w Wieliszewie już kolejny raz gościć będą młodzi wolontariusze z całego świata - od Kanady po Japonię. Taki obóz to nie tylko świetna promocja regionu, ale możliwość poszerzania horyzontów, poznawania innych idei i jak wyżej wspomniałem świetna możliwość nauki języka angielskiego.

 
 
 
 
 
 
 


Sport


Staram się być aktywny stąd moje umiłowanie do górskich wycieczek i spływów kajakowych. Ważne dla mnie jest również by wspólnie z EMK! realizować projekty związane ze sportem m.in. liga piłki nożnej halowej czy zawody siatkówki plażowej.
Naszym najnowszym pomysłem był Wieliszewski Bieg Jesieni w ramach akcji Polska Biega. Dochód z wpisowego przeznaczyliśmy na cel charytatywny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Inne ciekawe projekty

Przedstawione zdjęcia tylko częściowo obrazują pozostałą działalność. Ale jestem szczególnie dumny z faktu, że właśnie nam dane było wspomóc powstanie pierwszego wieliszewskiego bandu. A także dumny jestem z ogromu pracy jako wykonali członkowie EMKI i jej przyjaciele w czasie porządkowania ruin pałacu Poniatowskich w miejscowości Góra.

   


Z prywatnego albumu

Kilka zdjęć z prywatnego albumu

 
 
 
 
 
 
 
program wyborczy